English   فارسی
 
چهار شنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸
صفحه اصلی
معرفی شرکت
معرفی هیئت مدیره
محصولات
اخبار و رویدادها
تحقیق و توسعه
طنز و ادب
تماس با ما

=============


آمار بازدیدها
امروزدیروزکل
856071343623

 
اخبار و رویدادها
هدایت باکتری‌ها با نیروی مغناطیس برای انتقال سریع دارو به بدن

پژوهشگران کانادایی، با هدایت مغناطیسی باکتری‌ها شاید در آینده بتوانند امکان انتقال سریع دارو به بدن را فراهم ‌کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، پژوهشگران دانشگاه "کوئینز" (Queen’s University) کانادا، موفق به دستیابی به نوع جدیدی از باکتری‌ها شده‌اند که برخلاف جریانی قوی شنا می‌کنند تا به عنوان حاملان رساندن دارو امکان استفاده سریع اندام‌ها از دارو را فراهم کنند.

این گروه پژوهشی در حال استفاده از باکتری‌های "مگنتوتاکتیک" (magnetotactic) است که در آنها کریستال‌های مغناطیسی وجود دارد و به طور طبیعی به طرف میدان مغناطیسی زمین می‌روند. پژوهشگران، با تنظیم میدان مغناطیسی خارجی، قادر به وادار کردن این باکتری‌ها به حرکت در مسیرها و جهت‌های قابل پیش‌بینی بودند.

معمولا باکتری‌های مگنوتاکتیک در معرض میدان مغناطیسی زمین و جریان‌های طبیعی جاری در بستر آب‌های محل سکونت‌شان قرار دارند. گروه پژوهشی دانشگاه کوئینز، باکتری‌ها را در معرض میدان‌های مغناطیسی قوی و جریان‌های قوی‌تر قرار داد تا ببیند که آیا این باکتری‌ها تحت شرایط بسیار متفاوت، موفق به شنا می‌شوند یا خیر.

این پژوهشگران در آزمایشات خود کشف کردند که حتی وقتی که مغناطیس در جریان مایع به شکل عمودی متمایل شد که تاحدی غیرطبیعی است، باکتری‌ها در سراسر جریان‌های سریع متحرک، شنا می‌کردند.

پژوهشگران با نشان دادن این موضوع که باکتری‌های مگنوتاکتیک می‌توانند در میان محیط‌های دشواری مانند محیط بدن حرکت کنند، اکنون روی اضافه کردن ترکیبات دارویی متفاوت به این باکتری‌ برنامه‌ریزی می‌کنند. اگر همه چیز مطابق انتظار پیش برود، به زودی، شاهد مدل درمان جدیدی خواهیم بود که در آن میلیون‌ها باکتری پر از دارو به بیماری که در محیط مغناطیسی قرار گرفته تزریق می‌شود.منبع: ایسنا


تاریخ خبر: 960925
کشف یک آنتی‌اکسیدان طبیعی در سبوس غلات
مهندسی ژنتیکی خوک‌ها برای مقاومت در برابر طاعون
آنتی‌بیوتیک طبیعی برای مقابله با باکتری‌های مقاوم
تولید آنتی‌بیوتیک‌های مقاوم با روشی نوین
باکتری‌هایی که از شکر برق تولید می‌کنند
آرشیو
  تبلیغات ستون سمت چپصفحه اصلی - معرفی شرکت - معرفی هیئت مدیره - محصولات - اخبار و رویدادها - تحقیق و توسعه - طنز و ادب - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
سایتهای مرتبط - ثبت نام در سایت

کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت عرشیا دارو محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی