English   فارسی
 
چهار شنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸
صفحه اصلی
معرفی شرکت
معرفی هیئت مدیره
محصولات
اخبار و رویدادها
تحقیق و توسعه
طنز و ادب
تماس با ما

=============


آمار بازدیدها
امروزدیروزکل
646071343602

 
اخبار و رویدادها
کشف پروتیینی که تاثیر واکسن ها را افزایش می دهد
به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان مرکز پزشکی دانشگاه بوستون این پروتیین را در غشای خارجی باکتری neisseria meningidis معروف به PorB کشف کردند و متوجه شدند که با استفاده از آن می توانند واکنش واکسن را بهتر کنند.
عملکرد واکسن ها از طریق افزایش مقدار تولید آنتی بادی در بدن و یا تحریک سلول هایی به نام سلول های cytotoxic T است که مهاجم خارجی را به طور مستقیم از بین می برند. اماPorB از این نظر منحصر به فرد است که می تواند هر دو کار را انجام دهد.
به گفته محققان، فرمولاسیون آنتی ژن با PorB، یک سری وقایع سلولی در بافت لنفاوی و حاشیه ای ایجاد می کند که برای ایجاد سپری در برابر دسته گسترده ای از بیماری های عفونی و یا احتمالا سایر بیماری ها مانند سرطان ضروری است.
محققان در این مطالعه از دو الگوی تجربی استفاده کردند، به الگوی اول یک واکسیناسیون با ترکیب آنتی ژن و PorB و به الگوی دوم یک واکسیناسیون با تنها یک آنتی ژن داند.
آنها متوجه شدند الگویی که PorB دریافت کرده بود، در قیاس با الگویی که تنها واکسن حاوی یک آنتی ژن دریافت کرده بود، فزایش واکنش به این آنتی ژن داشت که به افزایش شمار سلول های فعال در غدد لنفاوی و افزایش تولید سلول های T سیتوتوکسیک منجر شد.
این مطالعه دستاوردهای گسترده ای دارد زیرا نه تنها می تواند به بدن برای تشخیص و مبارزه با عفونت های باکتریایی کمک کند بلکه به طور بالقوه می تواند به بدن کمک کند تا از ساختار خود برای از بین بردن سایر بیماری ها مانند سرطان، اچ.آی.وی و آنفلوانزا استفاده کند.

منبع: ایرنا

تاریخ خبر: 960101
کشف یک آنتی‌اکسیدان طبیعی در سبوس غلات
مهندسی ژنتیکی خوک‌ها برای مقاومت در برابر طاعون
آنتی‌بیوتیک طبیعی برای مقابله با باکتری‌های مقاوم
تولید آنتی‌بیوتیک‌های مقاوم با روشی نوین
باکتری‌هایی که از شکر برق تولید می‌کنند
آرشیو
  تبلیغات ستون سمت چپصفحه اصلی - معرفی شرکت - معرفی هیئت مدیره - محصولات - اخبار و رویدادها - تحقیق و توسعه - طنز و ادب - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
سایتهای مرتبط - ثبت نام در سایت

کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت عرشیا دارو محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی