English   فارسی
 
چهار شنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸
صفحه اصلی
معرفی شرکت
معرفی هیئت مدیره
محصولات
اخبار و رویدادها
تحقیق و توسعه
طنز و ادب
تماس با ما

=============


آمار بازدیدها
امروزدیروزکل
546071343592

 
اخبار و رویدادها
لزوم کنترل مصرف آنتی بیوتیک های دام و طیور در واحدهای تولیدی
معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای کاهش مصرف آنتی بیوتیک در واحدهای تولیدی باید پس از خرید نهاده از تولیدکننده مورد تایید و تامین شیرخام صنایع لبنی از دامداران باصلاحیت، سازمان دامپزشکی بر این روند نظارت کند.
«مسعود هاشم زاده» در دومین سمپوزیوم هشدار مصرف آنتی بیوتیک ها که در اداره دامپزشکی استان تهران برگزار شد، افزود: تولید هر نوع آنتی بیوتیک نزدیک به 15 سال زمان می برد، درحالی که ممکن است در سه تا چهار سال مقاومت آنتی بیوتیکی به وجود بیاید و تولیدکنندگان ناچار به تولید آنتی بیوتیک های نسل جدید شوند.
وی تاکید کرد مصرف بی اندازه آنتی بیوتیک مقاومت دارویی در دام ایجاد می کند و گفت: باید با دقت بیشتری مصرف آنتی بیوتیک ها و داروها در دام و طیور کنترل شود.
هاشم زاده اصلاح ساختار خدمات دامپزشکی، توسعه فرهنگ استفاده منطقی از آنتی بیوتیک، اصلاح ساختار تولید و زیرساخت ها را در این زمینه مهم برشمرد.
به گفته وی، آنتی بیوتیک باید در مواقع خاص و به صورت کنترل شده بر اساس آزمایش های آنتی بیوگرام استفاده شود و بر این اساس، مصرف آنتی بیوتیک باید به کمترین میزان ممکن برسد.
معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور بر ارایه آموزش های لازم به دامپزشکان، دامداران و تولیدکنندگان درباره موضوع ها و فرآورده های نوین مانند پروبیوتیک ها تاکید کرد و این امر را بر کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها موثر دانست.
وی اضافه کرد: توسعه آزمایشگاه ها، استانداردسازی تجهیزات و استفاده از مواد اولیه باکیفیت و روش های نوین در کارخانه های تولید دارو از موارد مهمی است که در کنار نظارت های دولتی می تواند در کاهش مصرف آنتی بیوتیک ها موثر باشد.

لزوم فرهنگ سازی برای استفاده از مرغ با وزن پایین

معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد مردم باید فرهنگ استفاده از مرغ با وزن پایین را فرابگیرند.
هاشم زاده اضافه کرد: فرهنگ استفاده از مرغ با وزن کمتر از 1.5 کیلوگرم می تواند در کاهش مصرف داروها تاثیرگذار باشد، زیرا به همان اندازه که وزن مرغ زیاد می شود به دلیل بروز بیماری ها، پرورش دهندگان چاره ای بجز مصرف بی رویه آنتی بیوتیک ها ندارند.
وی ادامه داد: توسعه مصرف مرغ با وزن کم هم از نظر سلامت به سود مصرف کنندگان است هم از لحاظ اقتصادی به نفع صنعت.
معاون تشخیص و مدیریت درمان سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد در این بخش به همکاری اتحادیه ها و تعاونی ها نیازمندیم تا این فرهنگ به تدریج در سطح جامعه توسعه پیدا کند.


منبع: آی تی پی نیوز

تاریخ خبر: 950827
کشف یک آنتی‌اکسیدان طبیعی در سبوس غلات
مهندسی ژنتیکی خوک‌ها برای مقاومت در برابر طاعون
آنتی‌بیوتیک طبیعی برای مقابله با باکتری‌های مقاوم
تولید آنتی‌بیوتیک‌های مقاوم با روشی نوین
باکتری‌هایی که از شکر برق تولید می‌کنند
آرشیو
  تبلیغات ستون سمت چپصفحه اصلی - معرفی شرکت - معرفی هیئت مدیره - محصولات - اخبار و رویدادها - تحقیق و توسعه - طنز و ادب - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
سایتهای مرتبط - ثبت نام در سایت

کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت عرشیا دارو محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی