English   فارسی
 
چهار شنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸
صفحه اصلی
معرفی شرکت
معرفی هیئت مدیره
محصولات
اخبار و رویدادها
تحقیق و توسعه
طنز و ادب
تماس با ما

=============


آمار بازدیدها
امروزدیروزکل
1266071343664

 
اخبار و رویدادها
هیچ موردی از آنفلوآنزای پرندگان در کشور مشاهده نشده است/ توصیه به مرغداران

مدیرکل دفتر کنترل بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی با بیان اینکه علیرغم بروز آنفلوآنزای پرندگان در 6 کشور موردی از این بیماری در ایران مشاهده نشده، گفت:مرغداران خودشان حساس باشند و در صورت تلفات غیر عادی به دامپزشکی مراجعه کنند.

فرشاد تهرانی ، در پاسخ به اینکه با توجه به شیوع آنفلوآنزای پرندگان در برخی کشورها از جمله آلمان و مهاجرت این پرندگان به ایران، سازمان دامپزشکی چه تمهیداتی اندیشیده، گفت: طرح پایش آنفلوآنزای پرندگان از 27 شهریور آغاز و هفته گذشته به پایان رسید که هیچگونه موردی از آنفلوآنزای پرندگان در کشور مشاهده نشد.

وی در تشریح این طرح خاطرنشان کرد: تمام بازارچه‌های پرندگان از جمله بازار روزها را در شمال کشور رصد و نمونه‌گیری کرده‌ایم و در مرحله دوم به صورت تصادفی از پرندگان روستاها نمونه گرفته‌ایم و در مرحله سوم واحدهای صنعتی تولید کننده گوشت مرغ، تخم مرغ و جوجه یک روزه هم رصد شده‌اند.

مدیرکل دفتر کنترل بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی با بیان اینکه 1800 واحد در این طرح بررسی شده، تصریح کرد: در 35 هزار نمونه سرمی گرفته شده که تمام نتایج به دست آمده در مورد آنفلوآنزای پرندگان منفی بوده است.

تهرانی به این نکته اشاره کرد که پرندگان مهاجر به دلیل پرواز در آسمان قابل کنترل نبوده و نمی‌توانیم شرایط قرنطینه‌ای را برای آنها اعمال کنیم در نتیجه هر کشوری حتی کشورهای اروپایی که مدام پایش را انجام می‌دهند در معرض خطر هستند تا حدی که هفته گذشته اعلام شد که در 6 کشور آنفلوآنزای پرندگان گزارش شده است.

وی تأکید کرد: مرغداری‌ها خود باید برای رصد این موضوع حساسیت لازم را داشته باشند و علاوه بر رعایت موازین بهداشتی و جلوگیری از هرگونه آلودگی با مشاهده تلفات غیرعادی مراتب را به نزدیکترین مرکز دامپزشکی خود اعلام کنند.

این مسئول در سازمان دامپزشکی به شهروندان توصیه کرد تا از خرید پرنده از دستفروشان و دوره گردان خودداری کرده و حتماً از جایی خرید کنند که از سلامت طیور مطمئن باشند.

وی مهمترین علامت آنفلوآنزای پرندگان را تلفات غیرعادی و بی‌رویه اعلام کرد.


منبع: فودنا

تاریخ خبر: 950824
کشف یک آنتی‌اکسیدان طبیعی در سبوس غلات
مهندسی ژنتیکی خوک‌ها برای مقاومت در برابر طاعون
آنتی‌بیوتیک طبیعی برای مقابله با باکتری‌های مقاوم
تولید آنتی‌بیوتیک‌های مقاوم با روشی نوین
باکتری‌هایی که از شکر برق تولید می‌کنند
آرشیو
  تبلیغات ستون سمت چپصفحه اصلی - معرفی شرکت - معرفی هیئت مدیره - محصولات - اخبار و رویدادها - تحقیق و توسعه - طنز و ادب - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
سایتهای مرتبط - ثبت نام در سایت

کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت عرشیا دارو محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی