English   فارسی
 
چهار شنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸
صفحه اصلی
معرفی شرکت
معرفی هیئت مدیره
محصولات
اخبار و رویدادها
تحقیق و توسعه
طنز و ادب
تماس با ما

=============


آمار بازدیدها
امروزدیروزکل
1196071343657

 
اخبار و رویدادها
تایید استفاده از ستاره دریایی در صنعت خوراک طیور اتحادیه اروپا
ممنوعیت استفاده از پودر ماهی در خوراک حیوانات اصلاح شد.
تولید پودر ماهی حاوی ستاره دریایی به عنوان ماده ای برای تهیه خوراک حیوانات غیرنشخوار کننده در اتحادیه اروپا تایید شد.
استفاده از ستاره دریایی در خوراک حیوانات برای احتیاط از شیوع انسفالوپاتیهای اسفنجی شکل قابل سرایت (TSE) در اروپا ممنوع شده بود. TSE ها گونه از بیماری ها ستند که انسفالوپاتیهای اسفنجی شکل گاوی (یا همان جنون گاوی) را نیز شامل می شوند.
از آن جا که درک این دسته از بیماری ها و تقاضا برای پروتئین هایی با کیفیت بالا برای خوراک دام افزایش یافته است، ممنوعیت استفاده از این مواد به مرور بازنگری می شود.
در یک بازنگری جدید، قانون کمیسیون اروپا و پارلمان این قاره که در سال 2001 اعمال شده بود و هدف آن ریشه کن کردن TSE بود، اصلاح شد و اجازه داد که از ستاره دریایی در پودر ماهی برای خوراک طیور استفاده شود.
این قانون ارزیابی کرد که خطر انتقال TSEاز این طریق بیشتر از دیگر منابع پودر ماهی نیست و در نتیجه برای امکان استفاده از ستاره دریایی و آبزیان پرورشی بی مهره، بجز نرم تنان و سخت پوستان، در تهیه پودر ماهی اصلاح شد.
شرایط این اصلاحیه، به منظور حفاظت از اکوسیستم آبی، تصریح می کند که ستاره دریایی فقط برای پودر ماهی و در جایی پرورش پیدا کند که به سرعت در حال افزایش هستند و پرورش آبزیان یا شیلات را تهدید می کند.
دانشگاه فنی دانمارک در پروژه STARPROسهیم است؛ یکی از اهداف این پروژه استفاده از ستاره دریایی به عنوان منبع پروتئین آبی است. ستاره دریایی در آب های ساحلی دانمارک رو به افزایش بودند و مقدار زیادی صدف را مصرف می کردند. این پروژه در نظر دارد این مصرف بی رویه را کنترل کند و سیستم پایداری را گسترش دهد تا در هر سال 10 هزار تن ستاره دریایی تولید کند و اتکای صنعت خوراک به سویا را کاهش دهد.

منبع: آی تی پی نیوز

تاریخ خبر: 950823
کشف یک آنتی‌اکسیدان طبیعی در سبوس غلات
مهندسی ژنتیکی خوک‌ها برای مقاومت در برابر طاعون
آنتی‌بیوتیک طبیعی برای مقابله با باکتری‌های مقاوم
تولید آنتی‌بیوتیک‌های مقاوم با روشی نوین
باکتری‌هایی که از شکر برق تولید می‌کنند
آرشیو
  تبلیغات ستون سمت چپصفحه اصلی - معرفی شرکت - معرفی هیئت مدیره - محصولات - اخبار و رویدادها - تحقیق و توسعه - طنز و ادب - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
سایتهای مرتبط - ثبت نام در سایت

کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت عرشیا دارو محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی