English   فارسی
 
چهار شنبه ۲۹ خرداد ماه ۱۳۹۸
صفحه اصلی
معرفی شرکت
معرفی هیئت مدیره
محصولات
اخبار و رویدادها
تحقیق و توسعه
طنز و ادب
تماس با ما

=============


آمار بازدیدها
امروزدیروزکل
816071343619

 
اخبار و رویدادها
از بین رفتن آنفولانزای مرغی در هند و کمک به صادرات طیور
بخش دامپروری هند اعلام کرد که از 5 سپتامبر به بعد آنفولانزای مرغی در این کشور از بین رفته است و این امر صادرات طیور این کشور را افزایش داده است. این موضوع به سازمان جهانی سلامت حیوانات نیز اطلاع داده شده است.
هند 659.304 تن صادرات به ارزش 768.72 کرور در سال 2016-2015 داشته است که بیشتر این صادرات به عمان، عربستان صعودی، ژاپن، آلمان و مالدیو بوده است. هند در نهم ماه می در یکی از فارم های هومناباد در شهر بیدار استان کارناتاکا با شیوع بیماری انفولانزای مرغی مواجه شد.
هند بعد از این رویداد تدابیر کنترلی شدیدی را اتخاذ کرد.
به گفته یکی از مقامات دولتی، این تدابیر شامل کشتن تمامی طیور، از بین بردن تخم مرغ، دانه، زباله ها و دیگر وسایل عفونی، ایجاد محدودیت برای نقل و انتقال طیور و فرآورده های طیور از مناطق دارای این ویروس و یا به این مناطق، ضدعفونی و تمیز کردن محل های آلوده می شود.
بعد از رفع این ویروس تمام کشور تحت نظارت و مراقبت قرار گرفت و مشخص شد که قطعا دیگر هیچ نگرانی ای در این زمینه برای هند وجود ندارد.
مرکز کنترل این بیماری در نامه ای به مسئولان کشور هند تاکید کرده است که نظارت باید همچنان ادامه پیدا کند، به ویژه در مناطقی که با کشورهای آلوده به ویروس آنفولانزای مرغی هم مرز هستند و یا پرندگان مهاجر از آن کشورها عبور می کنند. بخش طیور سریع ترین رشد را در بخش کشاورزی هند دارد. در حالی که تولید و پرورش نهاده های با نرخ 1.5 تا 2 درصد در سال افزایش یافته است، نرخ رشد تخم مرغ و مرغ های گوشتی 8 تا 10 درصد است. در نتیجه، هند اکنون پنجمین تولید کننده تخم مرغ در جهان و هجدهمین پرورش دهنده مرغ های گوشتی است.

منبع: آی تی پی نیوز

تاریخ خبر: 950704
کشف یک آنتی‌اکسیدان طبیعی در سبوس غلات
مهندسی ژنتیکی خوک‌ها برای مقاومت در برابر طاعون
آنتی‌بیوتیک طبیعی برای مقابله با باکتری‌های مقاوم
تولید آنتی‌بیوتیک‌های مقاوم با روشی نوین
باکتری‌هایی که از شکر برق تولید می‌کنند
آرشیو
  تبلیغات ستون سمت چپصفحه اصلی - معرفی شرکت - معرفی هیئت مدیره - محصولات - اخبار و رویدادها - تحقیق و توسعه - طنز و ادب - تماس با ما - عضویت - ورود اعضاء
سایتهای مرتبط - ثبت نام در سایت

کلیه حقوق وب سایت، برای شرکت عرشیا دارو محفوظ می باشد. استفاده از مطالب وب سایت، پیگرد قانونی دارد
طراح: روزبهان یوسفی