مقالات عرشیا دارو

سرمایه گذاری هند برای افزایش باروری دام و طیور

هند برای افزایش باروری و تولید دام و ماهی و همچنین افزایش معاش برای کشاورزان، بیش از ۱۰۰۰

هند برای افزایش باروری و تولید دام و ماهی و همچنین افزایش معاش برای کشاورزان، بیش از ۱۰۰۰ کرور (۱۰ بیلیون روپیه) برای پروژه ها و برنامه های مختلفی سرمایه گذاری کرده است؛ دولت هند اجرای این پروژه ها را به عهده دارد.
پیش تر، طرح هایی که تحت برنامه انقلاب آبی انجام شده بود ۴۳۶.۵۲ کرور هند (۴.۴ بیلیون روپیه) در این بخش سرمایه گذاری کرده بودند. این طرح اجرایی برای رشد تولیدات شیلات ها و پرورش ماهی در نظر گرفته شده بودند.
دولت مرکزی ۱۲۹.۸۲ کرور (۱.۳ بیلیون روپیه) به ۹ ایالت برای توسعه طرح های گوناگون مربوط به دام و طیور اختصاص داده است و ۱۶۴.۸۸ کرور(۱.۶ بیلیون روپیه) نیز تحت اجرای برنامه کنترل سلامت و بیماری دام برای واکسیناسیون در نظر گرفته شده است.
دولت هند ۱۷.۳۱ کرور (۱۷۳ میلیون روپیه) برای حمایت از برنامه های ملی برای پرورش گاو و گوساله اختصاص داده است. پروژه هایی که تحت عنوان “برنامه ملی برای توسعه و پیشرفت بخش لبنیات” اجرا می شوند نیز ۲۳۹.۹۵ کرور (۲.۴ بیلیون روپیه) را به ۱۷ ایالت اختصاص داده اند.
در پی اجرای پروژه های مربوط به بخش لبنیات، تسهیلاتی برای فرآوری ۲۷۸.۶ هزار لیتر شیر در روز و سرد کردن ۹۳.۵ هزار لیتر از آن در نظر گرفته شده است. ۹۷۷ انجمن مشارکتی نیز در بخش لبنیات شکل گرفته است.
این برنامه ها تصمیم دارند تا درآمد کشاورزان هندی را مضاعف کنند.

منبع: آی تی پی نیوز